Pandemia i związane z nią obostrzenia przeorganizowały pracę naszej placówki. W związku z tym, że sytuacja zmusiła nas do zawieszenia działalności, stacjonarnej, postanowiliśmy podjąć działania, które umożliwiają nam kontynuowanie terapii i aktywizacji zdalnie.

Opiekunowie i terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy bezustannie tworzą pakiety terapeutyczne dostosowane do zainteresowań i możliwości Uczestników. Wszystkie materiały i karty pracy zostają przekazywane Uczestnikom z zachowaniem norm bezpieczeństwa. Jesteśmy w stałym kontakcie z Uczestnikami i ich rodzinami. Wypracowaliśmy nowe metody pracy.

Poprzez portal społecznościowy staramy się relacjonować na bieżąco, co dzieję się w naszym Ośrodku. Choć nasz Dom bez Uczestników, to nie ten sam Dom, usiłujemy zachować namiastkę „normalności. Wirtualna rzeczywistość wcale nie musi być nudna. Daje możliwości rozwoju i kreatywności naszym Uczestnikom. Ciekawą formą pracy jest także udostępnianie filmików za pośrednictwem strony Facebook oraz video-czat. Bardzo istotne jest utrzymywanie kontaktów poprzez komunikatory. Podczas rozmów online mamy możliwość nie tylko usłyszenia się ,ale także zobaczenia. To niezwykle ważne. Rozmowy podnoszą na duchu, motywują, rozładowują napięcie i stres. Inną formą aktywizacji naszych Uczestników jest udział w różnorodnych konkursach organizowanych nie tylko przez nas, ale także inne placówki i organizacje. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania, zapału i chęci do podejmowania nowych wyzwań. Nowa rzeczywistość, nowe sposoby radzenia sobie w codziennym życiu i nowe okoliczności nas rozdzieliły, jednak to jak działamy, daje nam siłę i nadzieję na lepsze jutro.