To kolejny projekt realizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy Gminy Miejskiej Starogard Gdański oraz Stowarzyszenie Fotograficzne im Pawła Strehlau.
Projekt swoim działaniem obejmuje społeczność dorosłych osób niepełnosprawnych, mieszkańców miasta Starogard  Gdański, ich rodziców, opiekunów rodzinnych oraz osoby profesjonalnie  wspierające.  
Działanie  projektowe odpowiada na potrzebę aktywnej obecności osób niepełnosprawnych i ich najbliższych w społeczności lokalnej. Ponadto ma ukazać codzienność tych rodzin, która często bywa trudna, jednak równie często zdarzają się pełne ciepła, miłości i zwyczajności chwile rodzinne.
Ważnym celem współpracy  dwóch podmiotów  tj. ŚDS oraz STF jest edukacja oraz uwrażliwienie społeczności lokalnej na obecność w niej osób niepełnosprawnych. Rodziny  niepełnosprawnych  są wśród nas, bardzo blisko, spotykamy je codziennie- to nasi sąsiedzi. Nie bez znaczenia jest tworzenie pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnościami, przełamywanie stereotypów i likwidacja barier nie tylko wokół nas, ale i  w nas samych.
Działania projektowe w formie sesji i warsztatów fotograficznych odbywały się regularnie od lipca br. Projekt został zauważony  oraz wydarzył się dzięki dofinansowaniu jakie otrzymał w ramach programu Działaj Lokalnie. To również duży sukces i powód do zadowolenia dla organizatorów.
Wystawa fotografii autorstwa pani Edyty Lichy oraz pana Krzysztofa Krajnik dostępna będzie w Starogardzkim Centrum Kultury  w godzinach jego otwarcia od 29 października do 26 listopada 2021 roku.
Zapraszamy.