Tak! Nareszcie! Dnia 26 maja 2022 po raz pierwszy udało nam się zorganizować wycieczkę rowerową.

Pogoda od samego rana była dosyć niepewna. Straszyły nas ciemne chmury. Gdy wsiedliśmy na rowery, przez chwilę uśmiechnęło się do nas słońce. W imprezie udział wzięli nie tylko nasi Domownicy, ale także ich rodzice.

Grupa cyklistów wyruszyła z okolic Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych przy Kocborowie.  Następnie pedałowała w kierunku miejscowości Krąg. Z każdym przejechanym odcinkiem u każdego wyzwalało się coraz więcej radości. Metą wyprawy było rozlewisko w okolicach Żabna. Nasi miłośnicy dwóch kółek  pokonali trasę około 12 kilometrów. Oczywiście mając na uwadze predyspozycje Uczestników, robiliśmy sobie małe przerwy. Wypad  był dla nas nie lada wyzwaniem. Jak na pierwszy raz myślimy, że to całkiem niezły wynik! Cały wyjazd dostarczył nam niesamowitych wrażeń.  Uciekliśmy na chwilę od zgiełku miasta i skorzystaliśmy z uroków leśnego otoczenia.

Celem naszej wycieczki było propagowanie zdrowego stylu życia, rekreacji i czynnego wypoczynku osób niepełnosprawnych. Mimo ograniczeń udowodniliśmy, że jak się chce, to MOŻNA.