Pierwszy lipcowy weekend 2022 roku zapisał się w historii Starogardu Gdańskiego wyjątkowo.

Przez trzy dni w stolicy Kociewia wrzało od emocji. Domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w Dniach Naszego Miasta. W ramach promocji miasta w Parku Miejskim przygotowaliśmy stoisko rękodzielnicze, słodkie wypieki, wystawy fotografii dokumentujące realizowane projekty „Oblicza Kobiecości", „Męski punkt widzenia", „Wózkowo-Sportowo", ”Zwykłe chwile (nie) zwykłych ludzi”. Na starogardzkiej scenie wystąpił obowiązkowo zespół Blue MC, który zaprezentował premierowy utwór pod tytułem „Lato”.
Ważnym punktem tego ważnego święta był także barwny korowód. Szli w nim przedstawiciele  najważniejszych instytucji a wśród  nich  i MY.  Dzięki starannie przygotowanym rekwizytom zostaliśmy zauważeni i za kreatywność otrzymaliśmy wyróżnienie z rąk pana Tadeusza Błędzkiego - Zastępcy Prezydenta Miasta ds. techniczno-inwestycyjnych.
Dni Starogardu zakończyły się w Parku Miejskim rodzinnym Piknikiem z Wierzyczanką. Możemy dodać i skromnie się pochwalić, że kreację dla Wierzyczanki szyły i tworzyły złote rączki z naszego Domu. W tym roku całym sercem włączyliśmy się Wielkie Święto Miasta i  daliśmy z siebie 100%. Za rok planujemy dać jeszcze więcej ;)