Środowiskowy Dom Samopomocy znalazł swoje miejsce wśród 16 szczęśliwych, nominowanych do nagrody Prezydenta Miasta Starogard Gdański WIERZYCZANKA 2022 w kategorii nie innej jak INICJATYWY SPOŁECZNE. W uzasadnieniu nagrody wybrzmiało m.in. za pełne zaangażowanie 
i aktywizację osób niepełnosprawnych w liczne, dodatkowe inicjatywy popularyzujące ich dokonania artystyczne i sportowe.
– Każdy z nas ma prawo być aktywnym. Nie wszyscy chcą, nie wszyscy potrafią, być może, nie wszyscy czują taką potrzebę. Ale są tacy, którzy działają, mimo wszystkich trudności, jakich nam nie brakuje na co dzień: pandemia, wojna, inflacja i wiele innych, z którymi borykamy się my jako samorząd, przedsiębiorcy w swoich zakładach i państwo jako mieszkańcy. Naszym – nie przywilejem, a obowiązkiem jest uhonorować tych, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla miasta. Ci, którzy nie staną dzisiaj na scenie, też są głęboko w moim sercu. To są ludzie, dzięki którym Starogard Gdański jest miastem dumnym. Każdy z mieszkańców Starogardu ma prawo do takiej dumy. Największą siłą naszego miasta są jego mieszkańcy – dodał prezydent Janusz Stankowiak.
 
,,W imieniu całej społeczności naszego Domu serdecznie dziękujemy za złożony wniosek, Kapitule za nominację oraz przyznaną na nasze ręce nagrodę. To dla nas ogromne zaskoczenie, nobilitacja, duma, motywacja również zobowiązanie do dalszego rozwoju”. 
Wdzięczni i szczęśliwi: Domownicy, Pracownicy wraz z Dyrektorem😊
 
Poniżej przedstawiamy linki do materiałów dotyczących wydarzenia:
 

https://starogard.pl/miasto/bohaterowie-naszej-malej-ojczyzny-wierzyczanki-2022-przyznane-122587/

https://www.radioglos.pl/wiadomosci/regionalne/10441-starogard-gdanski-wierzyczanki-za-2022-rok-wreczone

https://www.zawszepomorze.pl/wierzyczanki-za-2022-rok-wreczone-lista-laureatow-nagrody-prezydenta-starogardu-gdanskiego

Na zaproszenie Radia Gdańsk S.A., wciąż na gorąco i pełni emocji związanych z otrzymaną nagrodą Prezydenta Miasta Wierzyczanka 2022 w kategorii INICJATYWY SPOŁECZNE w Studiu Radia Gdańsk w Starogardzie Gdańskim z Grzegorzem Armatowskim rozmawiają Anna Scisłowska, Piotr Marchewka oraz Aleksandra Formela. Zapraszamy do wysłuchania:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fradiogdansk.pl%2Faudycje%2Fnie-tylko-metropolia%2F2023%2F01%2F31%2Fsrodowiskowy-dom-samopomocy-w-starogardzie-gdanskim-z-nagroda-i-jubileusz-bractwa-kurkowego%2F%3Ffbclid%3DIwAR1ZI82wOi_MOpqiCxa6VZbt6kz-J9movMOhvScs5xpjrH2QWo3EOCDbYWg&h=AT2EUc7dceyHlAjYHekeKBMeg3NNqjFBs3snkPJRQ6Oo1HqDYvat_sQEIOVjWIogZ56eTyeN8d_BhbMQJhsUjp68QXUe2bgyWqbCh3Z_EVpg6k6t-U99ojiWyKmU1xWtnNQukA