Zespół BLUE MC

Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim pomimo wielu ograniczeń związanych z trwającą od ponad roku  epidemią, okresowo zawieszonej działalności stacjonarnej,  nie próżnuje. Stara się wykorzystywać wszelkie formy kontaktu, aby nadal  wspierać  i aktywizować swoich uczestników,  tak jak dotychczas, dając im okazję do bycia  sprawcą i odpowiedzialnym za siebie i swoje decyzje oraz  do zdobywania  nowych doświadczeń.

 
W  marcu tego roku światło dzienne ujrzała pierwsza płyta zespołu hip-hopowego Blue Mc działającego w Domu od ponad 2 lat,  wraz z premierową piosenką ,, To co w życiu ważne”.
- Piosenka została napisana pod wpływem wydarzeń minionego roku, z którymi przyszło nam się mierzyć: utratą swobody w kontaktach społecznych, wszech obecnym dystansem oraz  izolacją od naszych zwyczajowych aktywności. Piosenka ta ma poruszyć nasze serca i skłonić do refleksji, jak każdy tekst hip-hopowy. Niesie  ważne  przesłanie - podsumowuje dyrektor ŚDS Aleksandra Formela.
 
 
 
Płyta jest wspaniałym uwieńczeniem dotychczasowej pracy zespołu, w którego skład wchodzą: Alicja Treder, Hanna Birna, Kamila Maszka, Krzysztof Kropidłowski, Krzysztof Pakieser, Bartłomiej Frost, Marcin Michnowski, Mateusz Paszek. Rytm grupie hip-hopowej nadaje od początku istnienia zespołu, opiekun i fizjoterapeuta w ŚDS pani Monika Labon. Pani Monika jest inspiracją i siłą napędową Blue Mc- dodaje dyrektor Domu.
- Blue Mc to przede wszystkim grupa przyjaciół. Uśmiechnięci, pozytywni ludzie, spełniający swoje marzenia. Przygoda z hip-hopem rozpoczęła się utworem ,, Przybij pionę”. Było to dla nas wielkie wyzwanie lecz sukces tej piosenki dodał nam skrzydeł. Pokochaliśmy ten sposób wyrażania naszych emocji. Zmotywowani pełni wiary we własne możliwości pragniemy, by nasza muzyka trafiała do ludzkich serc. W kolejnych autorskich piosenkach nie boimy się trudnych tematów. Przebijamy mury, pokonujemy bariery i ograniczenia, udowadniamy, że życie jest piękne. Zachęcamy by doceniać każdy dzień i uśmiechać się do ludzi. Nasza autorska płyta to spełnienie marzeń. Obiecujemy, że że zspół Blue MC na tym nie spocznie. 
W planach są kolejne utwory. Muzyka to dla nas drugie bicie serca - podsumowuje opiekun  i trener zespołu Monika Labon 
  
Na wydanej płycie,  znajdują się  3 autorskie kawałki zespołu, a mianowicie:
 
,,Przybij pionę”
,,Przebij mury ograniczeń”
,,To co w życiu ważne”

 
oraz dwa nagrania video:
 

 
- Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że dotychczasowa praca zespołu została utrwalona na stałe na nośniku DVD i wciąż  możemy  realizować dewizę naszego Domu,  którą podsumowała niezwykle trafnie  koordynator Dziennego Domu Senior +  MOPS współpracującego z ŚDS w wielu obszarach Ilona Walendziak:
 
Aktywną codziennością,
ponad schematami,
na przekór stereotypom,
naprzeciw wyzwaniom,
otwarci na ludzi,
gotowi do działania,
zmieniamy niemożliwe w osiągalne,
 najbliższy świat w dostępny,
wart poznania.....”
 
Za pomoc w realizacji projektu dziękujemy Starogardzkiemu Centrum Edukacji Muzycznej CASIO oraz Wydziałowi Informacji Społecznej Urzędu Miasta Starogard Gdański.
 
Środowiskowy Dom Samopomocy w Starogardzie Gdańskim przypomina  
i  zaprasza do zapoznania się z ofertą działań Ośrodka. Skorzystać z niej mogą wszystkie osoby niepełnosprawne, zarówno intelektualnie jak i fizycznie, bądź ze sprzężoną niepełnosprawnością, nieaktywne zawodowo, samotne, a także te, które nie mają pomysłu na siebie i potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.                                                               
Szczegółowych informacji na temat oferty Środowiskowego Domu Samopomocy w Starogardzie Gdańskim oraz procedury dotyczącej przyjęcia nowego uczestnika, udzielają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy Al. Jana Pawła II 6 w Starogardzie Gdańskim od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania MOPS. Można je uzyskać też, udając się bezpośrednio do siedziby Domu przy Al. Jana Pawła II 5 i 6 oraz przy ul. Pelplińskiej 3.
- Dołącz do naszego zespołu lub  społeczności i bądź aktywny razem z nami – apelują pracownicy ŚDS.